درباره چیکو

 

توانمند سازی و افزایش آگاهی عمومی نسبت به ارزش های تنوع زیستی و حقوق محیط زیست

موسسه محیط زیستی آوای چیتای کویر که با نام مخفف چیکو (CHEECO) شناخته شده می باشد، از سال 1387 آغاز بکار و از سال 1390 به صورت رسمی (ثبت در شهرستان طبس-خراسان جنوبی) فعالیت های خود را آغاز نمود. لازم به ذکر است موسسه، در خرداد ماه 1394 (ژوئن 2015)، موفق به اخذ مجوز مقام مشورتی شورای اقتصادی- اجتماعی سازمان ملل متحد(ECOSOC) شد. همچنین موسسه در سال 2018 توسط دبیرخانه کنفرانس تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد COP در بن آلمان، به عنوان عضو ناظر اجلاس تغییرات اقلیمی انتخاب گردید.
با در نظر گرفتن سطح گسترده تخریب های محیط زیست و کاهش تنوع زیستی در عصر کنونی، ما مصمم به افزایش آگاهی در زمینه ضرورت حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی هستیم، همچنین بر خود وظیمه می دانیم مردم را نسبت به بحران ها و فجایع ناشی از عدم تعهد و احترام به حقوق محیط زیست، مطلع سازیم.

 

مهمترین ابزار و ظرفیت های موسسه برای نزدیک شدن به اهداف

1- وب سایت و شبکه های اجتماعی وابسته؛
2- برگزاری نمایشگاه در حاشیه بزرگترین رویدادها و کنفرانس های جهانی؛
3- برگزاری کارگاه های آموزشی و توانمند سازی؛
4- انتشار گزارش و طرح درخواست موضوعی؛
5- همکاری با شورای اقتصادی-اجتماعی سازمان ملل متحد؛
6- همکاری با کنفرانس تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد؛
7- مشارکت در کنفرانس های سازمان ملل متحد در ارتباط با اهداف موسسه؛
8- امکان جلسه و ملاقات با گزارشگران ویژه و دیگر کارشناسان سازمان ملل متحد؛

عضویت در موسسه

کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که فرم عضویت  موسسه را تکمیل و برای ما به آدرس info@cheeco.org  ارسال نمایند،  پس از بررسی و اعلام نتیجه به ایشان از طریق ایمیل، عضو داوطلب موسسه محسوب خواهند شد و از این طریق می توانند در برنامه های مختلف موسسه مشارکت داشته باشند. در پایان تاکید می شود که عضویت در موسسه هیچ گونه منافع مادی در بر ندارد و کلیه اعضا اعم از اعضای اصلی و مدیران موسسه چیکو بدون چشم داشت مالی و به صورت عضو داوطلب دوستدار محیط زیست، فعالیت می نمایند. فرم عضویت

 

هشدار!

جهت جلوگیری از هرگونه امکان سوء استفاده، تاکید می شود که کلیه مکاتبات و نامه های مرتبط با موسسه در صورتی اعتبار دارد که نسخه اصلی تحویل گردد و یا از طریق آدرس ایمیل رسمی موسسه info@cheeco.org ارسال شده باشد. خواهشمند است به منظور اطمینان از صحت و شرایط توافقات، نحوه همکاری و دیگر مسائل مرتبط با مکاتبات و تعهدات موسسه، کلیه موارد اعم از جلسات، گزارشات، حکم های کاری، توصیه نامه ها و دیگر موارد را از طریق آدرس ایمیل موسسه و یا واتساپ و یا از طریق شماره (09133551513) بررسی نمایید، در غیر اینصورت موسسه هیچ گونه مسئولیتی ندارد.